Jeśli masz konto w naszym serwisie, zaloguj się:
Nasz Facebook skp

Kuźnia - Waldemar Kolasa

Kowalstwem zacząłem się interesować się od dzieciństwa, ponieważ mój dziadek był kowalem i codziennie obserwowałem go przy pracy, czasami mu pomagając. Z wiekiem rozwinęła się we mnie pasja do kowalstwa. Dopiero w 2013 r. zdecydowałem potwierdzić moje umiejętności decydując się na udział w Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskie w Wojciechowie, które dały mi wiarę w moje możliwości i zmotywowały do przystąpienia do egzaminu czeladniczego w zawodzie kowal wyrobów zdobniczych. W mojej kuźni tworzę wyroby artystyczne - ozdobne kinkiety, świeczniki, zestawy do kominków, wiatrowskazy, szyldy i klamki, zawiasy itp. Wszystkie wyroby staram się wykonywać starymi metodami bez użycia nowoczesnych urządzeń. Pracując ten odkrywam na nowo stare techniki kowalskie kultywując w ten sposób rodzinne tradycyjne.
Główna Nagroda w Konkursie Publiczności podczas Ogólnopolskich Spotkań Kowali Wojciechów 2014 II miejsce w konkursie kucia o Nagrodę Kowali Polskich podczas Ogólnopolskich Targów Kowalskich 2015
Waldemar Kolasa chętnie organizuje w pokazach kucia dla dzieci, młodzieży oraz turystów odwiedzających Lubyczę Królewską. Chętnie bierze udział w pokazach plenerowych jako atrakcja festynów, pikników i innych tego typu imprez.
Kolasa Waldemar Siedliska 1 22-680 Lubycza Królewska tel. 504 567 854 +44 7802 876808 kresowiak70@outlook.com

GALERIA

Nasz opiekun:

Gminny Ośrodek Kultury
w Wojciechowie
www.gokwojciechow.pl
wieza
Kontakt:

Stowarzyszenie Kowali Polskich
Wojciechów 9
24-204 Wojciechów
tel./fax 81 517 72 10, 81 517 76 22
e-mail: kowale@kowale.com.pl