Jeśli masz konto w naszym serwisie, zaloguj się:
Nasz Facebook skp

Kuźnia - Stanisław Kopala

Stanisław Kopala jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim ze specjalnością metaplastyka. Odbywając służbę wojskową pracował w Klubie Warszawskiego Okręgu Wojskowego w Warszawie. Kuźnię założył w 1983 r. w Niedźwiedzie. Od 2001 r. pracuje w swojej kuźni w Ropczycach Jeden ze współautorów Ogólnopolskiego Jarmarku Kowalskiego w Ropczycach - imprezy, w której uczestniczą artyści kowale z kraju i z zagranicy (Węgry, Słowacja, Ukraina). W 2000 roku zdobył II miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali w Wojciechowie, brał udział w międzynarodowym zjeździe kowali w Nyiregyhazie (Węgry). Swój dorobek artystyczny prezentował w Ochsenfurcie w Niemczech.
Wykonuje kute meble, meble ogrodowe, akcesoria kominkowe, wyroby dekoracyjne, ogrodzenia i kraty tradycyjnymi metodami kucia "na gorąco". Wykonuje akcesoria metalowe do kościołów, ratuszów i urzędów.
Dla zwiedzających Kuźnię organizowany jest pokaz kucia na gorąco, prezentacja wykonywania wyrobów z miedzi, mosiądzu (patery, napisy, godła), pokaz technik oksydowania blach, czyszczenia, polerowania itp.

W 2000 roku zdobył II miejsce w konkursie kowalstwa artystycznego podczas Ogólnopolskich Spotkań Kowali w Wojciechowie, natomiast w roku 2011 otrzymał I Nagrodę Kowali Polskich podczas Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie. Brał też udział w międzynarodowym zjeździe kowali w Nyiregyhazie (Węgry). Swój dorobek artystyczny prezentował w Ochsenfurcie w Niemczech.

Dla zwiedzających Kuźnię organizowany jest pokaz kucia na gorąco, prezentacja wykonywania wyrobów z miedzi, mosiądzu (patery, napisy, godła), pokaz technik oksydowania blach, czyszczenia, polerowania itp.

Stanisław Kopala
Adres domowy: 39 - 107 Niedźwiada 113,
Adres kuźni: Leśna 37, 39 - 100 Ropczyce
tel. kom. 0507 658 278

GALERIA

Nasz opiekun:

Gminny Ośrodek Kultury
w Wojciechowie
www.gokwojciechow.pl
wieza
Kontakt:

Stowarzyszenie Kowali Polskich
Wojciechów 9
24-204 Wojciechów
tel./fax 81 517 72 10, 81 517 76 22
e-mail: kowale@kowale.com.pl