Specjaliści z Anglii chcą szkolić polskich podkuwaczy

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 175
Rejestracja: 6 cze 2012, o 13:24
Lokalizacja: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
Kontaktowanie:

Specjaliści z Anglii chcą szkolić polskich podkuwaczy

Postautor: Administrator » 18 lip 2013, o 14:25

Fundacja AWF (Animal Welfare Foundation) zaprasza do współpracy polskich kowali zajmujących się podkuwaniem koni. Ok. 15 sierpnia w Wąchocku, bądź Dąbrowie Dolnej AWF planuje zorganizować pierwsze spotkanie przedstawicieli Fundacji oraz 5-10 kowali, lub osób, które zajmują się werkowaniem przede wszystkim na terenie woj. świętokrzyskiego, ale nie tylko. Mogą to być kowale z innych województw, którzy chcieliby uczestniczyć w takim spotkaniu.
Spotkanie jest bezpłatne i będzie polegało na kilku wykładach na temat werkowania, wad kopyt, wad postawy oraz dyskusji o tym jak można poprawić stan kopyt koni w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem woj. świętokrzyskiego. Celem jest poprawa stanu kopyt tych koni (zwykle są to konie "chłopskie", które nie potrafią podawać nóg, a kowala spotykają nierzadko raz w swoim życiu) oraz nawiązanie dalszej współpracy, która w ostateczności niosłaby za sobą pomoc tym koniom.
Wykład poprowadzą Tom Burch, kowal z bardzo długim stażem pracy przy londyńskich koniach policyjnych i nie tylko, Jo White, specjalistka ds. dobrostanu koni oraz weterynarz Dr Bestry. Wszystko oczywiście będzie tłumaczone na język polski.
Wszystkich kowali, którzy byliby zainteresowani projektem AWF i chcieliby uczestniczyć w takim spotkaniu. Prosimy o kontakt meilowy: j.duszyk@wp.pl
Nie musi być to zarejestrowany typowy kowal, który z kowalstwa żyje. Może to być po prostu osoba, która wie jak werkować i robi to przynajmniej od czasu do czasu.
Zapraszamy

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Posty: 175
Rejestracja: 6 cze 2012, o 13:24
Lokalizacja: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
Kontaktowanie:

Re: Specjaliści z Anglii chcą szkolić polskich podkuwaczy

Postautor: Administrator » 29 lip 2013, o 15:35

Otrzymaliśmy więcej szczegłów odnośnie szkolenia:
Dnia 16 sierpnia w Dąbrowie Dolnej między 9:30-15:30 fundacja Animal Welfare przeprowadzi bezpłatne szkolenie dla osób werkujących / kowali. Spotkanie będzie miało charakter teoretyczny oraz praktyczny i dotyczyć będzie werkowania, podkuwania oraz często spotykanych wad budowy kopyt u koni. Przewidywana jest również dyskusja na temat poprawy stanu kopyt koni, ze szczególnym naciskiem na konie wiejskie. Wspólnym celem ma być niesienie pomocy tym koniom, ewentualne nawiązanie współpracy z Animal Welfare Foundation, z główną siedzibą w Wąchocku, oraz pozyskanie klientów w woj. świętokrzyskim.

Naszymi mówcami będą specjaliści z Anglii, a mianowicie kowal z długoletnim stażem pracy przy koniach policyjnych w Londynie Thomas Burch, specjalistka ds. dobrostanu koni Jo White oraz weterynarz Dr Bestry. Wszystkie wykłady będą na bieżąco tłumaczone z j.angielskiego na j.polski.

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wiedza na temat werkowania i/lub podkuwania koni oraz odbyta praktyka. Profil idealnego uczestnika warsztatów to przebyty kurs kowalski oraz praca w zawodzie kowala.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapewniamy napoje oraz przekąski.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy uprzednio skontaktować się z Nadią Lorenzen:
nr tel. 664 923 380
e-mail: nadja_89@wp.pl
oraz podać swoje szczegółowe dane.


Wróć do „Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość